Warning: include_once(/home/sanalhav/public_html/wp-content/plugins/register-plus-redux/register-plus-redux.php): failed to open stream: Permission denied in /home/sanalhav/public_html/wp-settings.php on line 303

Warning: include_once(): Failed opening '/home/sanalhav/public_html/wp-content/plugins/register-plus-redux/register-plus-redux.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php56/usr/share/pear:/opt/alt/php56/usr/share/php') in /home/sanalhav/public_html/wp-settings.php on line 303
Sıkça Sorulan Sorular - Sanal Havacılık Akademisi

Sıkça Sorulan Sorular

Sanal Havacılık Akademisi nedir, kim kurmuştur, amaçları nelerdir?

Sanal Havacılık Akademisi’nde ne tür eğitimler var?

Eğitimleri alırken izlenecek herhangi bir sıra var mı?

Evet. Uçuş Eğitimleri, gerçek olduğu gibi sanal havacılıkta da; vPPL>vCPL>vATPL>Type Rating şeklinde alınır. Her eğitim kendinen öncekini gerektirir ve kapsar. Örneğin; vPPL’de 7 tondan hafif tek pervaneli uçaklarla hususi (ticari olmayan) amaçla uçmayı öğrenirsiniz. vCPL’de ise daha karmaşık uçaklarla  uçmayı ve ektra seyrüsefer işlemleri yapmayı öğrenirsiniz. Dolayısı ile vCPL, vPPL’i kapsadığından bir önceki eğitim sonrakinin ön koşulludur.

Sanal Havacılık Akademisi’nde dersler nasıl işleniyor?

 Hazırlık Eğitimleri Online Video Eğitimlerdir. Bunun dışındaki eğitimlerde dersler birebir özel ders halinde Skype™ (İndirmek için tıklayın) programı üzerinden sesli biçimde işlenmektedir.

Eğitimleriniz ücretli mi?

Evet. Öğrencilerimiz, istedikleri zaman, istedikleri sıklıkta, internetin olduğu her yerden birebir özel ders şeklinde eğitimleri makul ücretlerde alırlar. Ücretler için sorunuz.

Eğitimlere katılmak için nasıl başvurabiliriz ve kabul koşulları nelerdir ?

 Her bölümün kabul koşulları birbirinden farklıdır. Bölümlerin müfredatları, kabul koşulları hakkında bilgi almak ve başvurmak için Uçuş Eğitimleri ve Ek Eğitimler sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Hazırlık Bölümü eğitimlerini tamamlamak için Online Yeterlilik Sınavı’na girilmesi gerekmektedir.

Derslere devam zorunluluğu var mı?

Evet. Bir öğrenci planlanan derse iki kereden fazla mazeretsiz (Sadece ani oluşan bilgisayar/internet problemleri veya acil durumlar kabul edilir.) katılmazsa kaydı silinir. ve ücretinin o derse kadar olan kısmı hariç, tamamı iade edilir.

Eğitim sonunda pratik sınavda başarılı olunması halinde alınan lisansların yetki ve geçerliliği nedir?

Sanal Havacılık Akademisi’nde eğitimlerden sonra yapılan pratik sınavda başarılı olmanız halinde size sertifika değil sanal uçuş lisansı verilir. Örneğin, vPPL eğitimini başarılı şekilde tamamladığınızda tarih ve lisans numarası içeren bir virtual Private Pilot Licence (sanal Hususi Pilot Lisansı) alırsınız. Lisanslar adınıza düzenlenir ve e-posta yoluyla size iletilir. Bu lisansların hiçbiri, hiçbir koşul altında size gerçek uçak kullanma yetkisi kesinlikle vermez! Lisanslar sadece, CV’nize koyabileceğiniz ve eğitimi tamamladığınızı belgeleyen dokümanlardardır. Bununla birlikte, uzun saatler süren sanal pilotaj eğitimlerinin, gerçek havacılık mülakatları ve simülatör sınavlarında başarıyı arttırtığı eski öğrencilerimiz tarafından belirtilmektedir.  

Buradan aldığım sanal uçuş lisansları daha sonradan iptal edilebilir mi?

Evet. Özellikle, gerçek havacılık kurallarının mümkün olduğunca simüle edildiği IVAO ve VATSIM gibi online network’lerdeki uçuşlarınız sırasında eğitimlerinizde aldığınız disiplin, felsefe ve en önemlisi güvenlik kuralları ile bağdaşmayan davranışlarınızda sizinle iletişime geçilir ve süreç sonunda hatanın derecesine göre yeniden sınava girene kadar lisansınız iptal edilebilir.  
 

Diğer Sorularınız için İletişim Sayfasını kullanabilirsiniz.